Kiedy wymienić opony na letnie, kiedy na zimowe?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć.
Na pewno co roku zastanawiasz się, czy to już ten czas? Czy to ten moment, kiedy powinieneś wymienić opony na letnie? Czas biegnie bardzo szybko. Dopiero co wymieniałeś opony na zimowe, a już zbliża się wiosna i trzeba się szykować do kolejnego sezonu. Zapraszamy cię do lektury naszego opracowania, dzięki któremu dowiesz się o wymianie opon wszystkiego, co powinieneś wiedzieć.Kiedy wymienić opony na letnie?

Specjaliści z branży, jak i producenci opon zalecają, aby opony wymienić na letnie, kiedy średniodobowa temperatura będzie większa niż 7°C. Zalecamy jednak aby poczekać kilka dni, gdyż z reguły na początku Marca po kilku ciepłych dniach z rzędu nagle może przyjść ochłodzenie i opony zimowe jeszcze mogą się przydać. Czy podobnie jest w wypadku wymiany opon na zimowe?

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Przy wymianie opon z letnich na zimowe powinniśmy zastosować taką samą zasadę tylko w drugą stronę. Opony powinniśmy zmienić na zimowe, jeżeli średniodobowa temperatura spadnie poniżej 7°C. Na pewno zadacie sobie pytanie, dlaczego właśnie poniżej 7 stopni? Dlatego, że poniżej tej temperatury mieszanka gumowa opon letnich zaczyna twardnieć, co wpływa na zmniejszenie przyczepności i zwiększa prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg.