Przechowanie opon

Dlaczego prawidłowe składowanie opon jest ważne?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawę z tego, że na żywotność ogumienia ogromny wpływ ma sposób jego przechowywania. Kilka miesięcy, w których trakcie opony „czekają" na właściwy sezon, może przyczynić się do znacznego pogorszenia właściwości gumowej mieszanki, dlatego do kwestii sezonowego przechowywania opon należy podejść ze szczególną rozwagą. Nie każdy właściciel pojazdu dysponuje pomieszczeniem odpowiednim do składowania kół w odpowiedni sposób. Dla wielu z nas magazynowanie ogumienia jest po prostu uciążliwe, dlatego skorzystanie z oferty naszej wrocławskiej przechowalni opon jest najlepszym wyborem.

Jak prawidłowo przechowywać opony?

W branży oponiarskiej panują ściśle określone zasady składowania kół oraz opon oczekujących na sezonową wymianę. Sposób zależy m. in. od tego, czy opony znajdują się na felgach, czy składujemy wyłącznie same gumy bez obręczy, i tak:

  • kompletne koła z oponami – przechowujemy ułożone poziomo w stos (trzeba je obracać do kilka tygodni) lub podwieszone w pozycji pionowej,
  • opony bez felg powinny być składowane w pozycji pionowej, regularnie obracając je w celu zmiany miejsca styku gumy z podłożem.